Cast Ajansları Manken Adayları Dizide Rol Alabilir Mi?

Mankenlik mesleği her sektörde öneme sahip bir meslektir. Bunun en temel sebebi ise mankenler profesyonellikle donatılır ve mesleklerini en iyi şekilde yaparlar. Mankenler moda sektöründe de oldukça önemli bir konumdadır.  Kıyafetlerin, aksesuarların en iyi şekilde moda takipçilerine sunulması için mankenler sektörde boy göstermektedir. Mankenlik mesleği son zamanlarda oldukça istenilen meslek haline gelmiştir. Cast ajanslarına mankenlik başvurusunun bir günde yüzlerce gelmesi bunu destekler niteliktedir. Bu sebeple en ince ayrıntısına kadar titizlik incelenmektedir.

 

Mankenlik mesleği için fiziğinizin orantılı olması gerekmektedir. İnce bel şekilli bacaklarda oldukça önemlidir bu sektörde. Boy ve yaş kavramı da oldukça ayırıcı niteliktedir. Genç manken adayları bu sektörde daha kolay yer edinebilmektedir. Mankenlik mesleğini yapmak için gerekli fiziki özelliklerin yanı sıra bir de poz verebilme yeteneğinin bulunması gerekmektedir. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra cast ajansına başvuruda bulunmanız sizi sektörde daha önemli hale getirecektir. Cast ajansına başvuru yaptıktan sonra gerekli eğitimleri mesleki hayatınızın başarılı bir şekilde ilerleyebilmesi için mutlaka almalısınız. Cast ajanslarında manken adayı olarak bulunsanız da oyunculuk mesleğinde de yer alan mankenlere rastlanmıştır. Her ne kadar birbirinden uzak gibi görünen iki meslek olsa da eğitimleri bile oldukça benzerlik göstermektedir. Her iki meslek için de diksiyon oldukça önemlidir. Etkili konuşma ve imaj eğitimi de her iki meslek grubu adaylarına da verilmektedir. Bunun yanı sıra ortak olarak alınan iletişim dersleri de ayrı gibi görünen ama aynı yollardan geçen iki meslek olduğuna işaret etmektedir. Bu sebeple manken adayları gerek görülen projede, dizilerde, filmlerde yer alabilmektedir.

Cast ajansları kendi projelerinde veya referanslarının projelerine, yapımcıların isteği doğrultusunda oyuncu veya manken temin ettiği için mankenlerin de televizyon dünyasın adım atmaları çokta yadırganmamaktadır. Günümüzde hem mankenlik hem oyunculuk yapan Çağla Şikel, Özge Ulusoy gibi isimler bulunmaktadır. Bu iki başarılı manken dizilerde de rol alarak iki mesleğinde birlikte yapılabileceğini göstermektedir. Bu mankenler televizyon dizilerinde de , filmlerde de kliplerde de karşımıza çıkmıştırlar.

Kaynak:http://castmedya.net/cast-ajanslarinda-model-olma-sureci/