Cast Ajansları İş Garantisi Verir Mi?

Siz oyunculuk hayalleri ile tutuşurken size bu olanakları sağlayacak yardımcı cast ajanslarında yapacağız başvurularda ve bundan sonrasında olacak bütün iş imkânlarında her şey size bağlıdır. Yani siz ne kadar kaliteli ve özellikleriniz ne kadar uygunsa o kadar çok iş sahibi olma oranınız artar. Aranan kriterlere uygun olmadığınız takdirde cast ajanslarının yapacakları tüm yönlendirmelerden siz beğenilmezseniz bunun sorumlusu cast ajansı olamaz. İşverenin sizi beğenmesi ve aradığı özelliklere sahip olmanız gerekir. Size yüzde yüz iş garantisi veriyoruz diyen hiçbir cast ajansına güvenmeyin bunu size söyleyecek olan pek olmasa da bunu söyleyecek olanlar sadece sizi dolandırmaya çalışıyorlardır.

Hiçbir profesyonel cast ajansı size bu garantiyi veremez. Ne kadar eğitimli ve ne kadar güzel fit bir vücuda sahip olsanız da bazen seçilen siz değil, daha kilolu daha çirkin biri olabilir. Siz zayıfsanız, aranan kişi kilolu olabilir. Bu yüzden iş garantisini kimse size veremez. Unutmayın ki cast ajansları size iş vermez, iş bulur. Bu konu hakkında tüm görevlerini yerine getiren güvenilir cast ajanslarıyla çalışmak tabi ki daha önemlidir. Bu sebepten, iş garantisi vermeye bilir fakat size iş arayacağının garantisini verirler ve size iş bulmak içinde ellerinden geleni yaparlar. Böylelikle tüm o zahmetli işlemlerden siz kurtulur size bu yardımları ve işleri cast ajansına devredersiniz.

Fuar hostesliği yapacaksanız ve sizin fiziki özellikleriniz buna uygun değilse yani boyunuz kısa, kilonuz fazla ve bedeniniz fit değilse size bu sektörde iş bulmak neredeyse olanaksızdır. Oyunculuk başvurularında ise bu iş biraz değişmekte fakat yine de sizin etkili olduğunuzu unutmamalıyız. Oyunculuk başvuruları için güzel yada çirkin olmanızın, kısa yada uzun olmanızın, zayıf yada kilolu olmanızın hiçbir önemi yoktur. Sadece burada önemli olan nokta işverenin o rol için aradığı özelliklerdir. Bir işveren bir filmi için kilolu birini arıyorsa ve siz zayıfsanız bu cast ajansının elinde olan bir durum değildir. Bu sebepten dolayı da sadece sizin özelliklerinize bağlı bir durum söz konusudur.

Kaynak:http://www.oyuncucastajans.com/guvenilir-cast-ajanslara-basvuru-yapmanin-onemi/