Rize Cast Ajansları

Rize cast ajansları bünyesinde çalışan ve tv dünyasında kendisini kanıtlamak isteyen adaylar bulunmaktadır.  Bu adayların en çok merak ettikleri konular arasında oyunculuk eğitiminin faydaları gelir. Nitekim iyi bir oyuncu olmak için eğitimin yerini tartışmak bile yersiz olacaktır. Eğitim, Rize dizi film ajanslarına başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen adaylara, ajans tarafından verilmektedir; ama bu aşama da alacağınız eğitim ile yetinmemeniz gerekir. Eğitim aşamasında ilk olarak, sahne heyecanınızı yenecek türden eğitimler yönelmenizi tavsiye ederiz. Kamera önü oyunculuk derslerini almanız, sizi sahnede çok daha rahat davranan biri yapacağı gibi, sizi sahneye alıştırmak adına mükemmel diyebileceğimiz türden eğitim türüdür. Alabileceğiniz diğer eğitim türlerinden biri de, diksiyon eğitimidir. Diksiyon dersi veren birçok ücretli – ücretsiz kurslar vardır ve siz de bu kurslara kayıt olarak diksiyon derslerini alabilirsiniz. Diksiyon konusunda kendinizi geliştirmeniz, sizin hayallerinizde ki projeler de yer almanıza olanak tanır. Kim bilir belki de odanız da posteri olan, hayranı olduğunuz oyuncu ile başrolü paylaşabilirsiniz.

Oyuncu adaylarının eğitim alması gerektiği konulardan biri de doğaçlamadır. Doğaçlama yeteneği olan bir oyuncu herkesçe daha çok saygı görür. Çünkü bu tamamen doğaldır ve doğal olduğu içinde samimidir. Doğaçlama güzel diye, senaryoya bağlı olmaktan da elbet de çıkmamak gerekir; ama iyi bir oyuncu yeri geldiğinde doğaçlama yapabilmelidir. Doğaçlama, özellikle tiyatro oyuncuları için çok ama çok önemlidir. Rize bebek ve çocuk oyuncu ajans başvurusu yapan ve başvurusu kabul gören çocuklarımız için doğaçlama dersi almaları özellikle tavsiye edilir. Zira çocuk yaştan itibaren bu meslek de olmaları onları her zaman bir adım öne çıkaracaktır ve kendilerini doğaçlama gibi konularda geliştirmeleri, onları bu piyasa da çok daha kalıcı yapacaktır.

 Rize oyunculuk ajans başvurusu yapıp, bu ajanslar ile çalışma fırsatı bulan oyuncular birçok eğitimi ajansları tarafından alır ve bu eğitimin onun için yeterli olduğunu düşünür. Bu düşünceye sahip olan kişiler, en baştan kaybetmiştir; çünkü iyi bir oyuncu olmak isteyen adaylar her zaman bilgiye aç olmalı, kendisini geliştirmek için her türlü girişimde bulunmalıdır.