Bu Şehir Arkandan Gelecek Ne Zaman Final Yapıyor?

Yayın hayatına ATV’de 4 Ocak 2017’de başlayan Ay Yapım şirketi imzalı Bu Şehir Arkandan Gelecek, senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı ve yönetmenliğini de Çağrı Vila Lostuvalı’nın üstlendiğibir televizyon dizisi. Kerem Bursin, Leyla Lydia Tuğutlu, Gürkan Uygun, Osman Alkaş ve Defne Kayalar’ın baş rollerini paylaştığı dram ve aşk dizisinin konusunda Ali, beş yaşındayken annesinin ölümüne tanık olur ve onu Rauf sahiplenir. Gemilerde 24 yılı birlikte geçiren Rauf, Ali’ye yaşadığı travmayı unutturmak için elinden geleni yapar ve ona destek olur. Bu yüzden Ali, İstanbul’a uğramak istemez ve Rauf da hasta olduğu için Ali’yi emin ellere teslim etmek ister. Ali de limana indikten sonra adını bilmediği bir kızın hikayesine dahil olur.

Yayın hayatına çarşamba akşamları devam eden Bu Şehir Arkandan Gelecek, Diriliş Eruğrul dizisinin reytinglerine yenik düştü. Diriliş Ertuğrul dizisi, en son Poyraz Karayel’in reytinglerini etkilemişti ve dizi de final kararı almak zorunda kalmıştı. Böylece ilk bölümünden itibaren izleyiciyi televizyon başına kilitleyen dizi, reyting kurbanı oldu. Normalde yayınlanması gereken 18. bölüm yayınlanmayınca erken final söylentileri dolaşmaya başladı.

Başrol oyuncusu Kerem Bursin, diziyi bitirme kararını resmi Instagram adresinden yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Kamera arkasında bir veda sahnesi videosu paylaşıp “Ve… son paydosumuz! Bu müthiş ekibin ellerine sağlık!” yazdı. Bu Şehir Arkandan Gelecek, aynı gün Kara Sevda, No 309 ve Diriliş Ertuğrul ile olan reyting kapışmasında yenik düştü. Bu yüzden de planlandığından daha erken bir final yapılmak zorunda bırakıldı.

Yapım şirketi tarafından dizi en son 20. Bölümü ile televizyon ekranlarında gösterilecek. 20. bölüm de final yapacak olan dizide son bölümde Ali için dövüşen Şahin, mekânda yasadışı bahisler oynandığı için polisler tarafından basılır. Ali babasını oradan çıkarsa da Şahin’in yürümeye mecali kalmamıştır. Tam polise yakalanacaklarken tahmin etmedikleri biri tarafından kurtulurlar. Dövüşü kazanan Şahin ise Aydemir’den anlaşma yaptıkları gibi sözleşmeyi kendisine vermesini ister. Aydemir de verdiği sözde durmayınca Şahin zor kullanır.