Dizi Film Oyuncularının Özellikleri

Hayal gücünü yeteneğiyle besleyip bunu rollerine aktaran kişi oyunculuğunu iyi yaparak karşı tarafa duygu geçişini hissettiren kişilerdir.Maalesef ki oyunculuk iyi taklit yapma ile karıştırılsa da iyi taklit yapan iyi oyuncu olur anlamına gelmez. İyi taklit yapan söyleneni veya yapılanı tekrar eden kişilerdir ve taklit dışına çıkamazlar. Fakat iyi oyuncu oynadığı role kendinden anlam katarak, yüz mimikleri ve beden dili ile karşı tarafa duygu geçişini aktarabilen kişilerdir.Oyunculuk yeteneği olan kişiler oyunculuk ajansları aracılığı ile yapımcılar tarafından keşfedilmesiyle sektöre adım atarak kendini geliştirmeye başlar.

Oyunculuğumu nasıl geliştiririm?

Oyuncunun doğal olması her role ayak uydurması açısından önemlidir. Ayrıca iyi gözlemci oyuncu gözlemlerini uygulayarak rolüne yaratıcılık katması ile izleyicilerinde beğenisini kazanacaktır. Oyuncu kullanacağı doğru teknikle beden dilini ve akıcı konuşması ile birden fazla role girebilmesi ve kendinden bir şeyler katması oynadığı rolün inandırıcılığı açısından önemlidir. Oyunculuk kolay değildir fakat yetenekli ve bu meslekte ilerlemek isteyen oyuncular için zor olduğu kadar keyifli bir süreçtir. Profesyonel oyuncuda bulunması gereken özelliklerden bazıları:

ses tonunu iyi ayarlayabilme,

beden dilini kullanarak kendini ifade etme,

eğitime önem verme,

doğru nefes tekniği,

düzgün ve akıcı bir diksiyon,

yüz mimiklerini iyi kullanma,

disiplinli çalışma yöntemlerini uygulama,

iyi bir kitap okuyucusu olma,

oyunculuğa heyecan katarak bunu izleyiciye hissettirme,

kendini geliştirme ve geliştirmeye açık olma,

sektöre ve bulunduğu camiaya hakim olma ‘dır. Oyuncuların bu özelliklerin hepsine tek seferde sahip olması mümkün değildir.  Oyunculuk ajansların sunduğu hizmet ile oyuncunun da kendini eksik konularda ilerletmesi mesleklerine yapacakları büyük yatırımlarıdır. Oyunculuğa yeni başlamış olanlar da  kendilerini bu konularda geliştirerek gelecekteki kariyerlerine büyük ölçüde katkıda bulunurlar. Ajansımız bu konuda yetenekli adaylarımıza yardımcı olarak onları gelişecekleri alanlara yönlendirerek destek oluyor. Sizde yeteneklerinizi değerlendirmek ve oyunculuğu meslek olarak yapmak istiyorsanız internet  sayfamızın cast ajans başvuru butonuna tıklayarak bilgilerinizi doldurabilirsiniz. Cast ajansımızın tecrübeli ve eğitimli direktörleri tarafından incelenip onaylanan başvurunuz kadromuza dahil edilerek geleceğinize sağlam adım atmış oluyorsunuz.